LEIN

Loe ka blogipostitust SIIT

Coachingu teemaga seostatakse enamasti juhtimisküsimusi, arengut nii erialases kui isiklikus võtmes. Kuid järjest olulisemaks tõuseb coachingu meetodite kasutamine igapäeva murede lahendamisel.

Kui kaotad lähedase, siis kiputakse sind nägema ainult ühes rollis: leinava inimese rollis. Pidevad kaastundeavaldused võivad seejuures takistada murest ülesaamist ning selline olukord võib moonutada igapäeva suhteid ning ei pruugi võimaldada sul taastada oma elu tasakaalu, optimismi ja rõõmu.

Leinas vaimse abi saamiseks pöördutakse enamasti psühholoogide poole. Olen ise kogenud, et selliste murede puhul on küll hea, kui sind ära kuulatakse ja nõu antakse, kuid veelgi parem on, kui sind ära kuulates aidatakse sul endal leida tee või viis, kuidas oma august välja tulla. Ja seda erinevate vajalike ja ootamatute, sadade küsimuste esitamise kaudu.

Psühholoogid analüüsivad olnut. Coachingu meetod võib aidata sul leida lahendusi tulevikuks – olgu sul soov leida rahu läbi leina, leinast üle saada ning planeerida oma elu seades tegutsemise eesmärke edaspidiseks.

Teen sessioone nii vahetute kohtumiste kui veebi kaudu.

Coachi ja partnerina aitan sul tegelda oma sisemiste ressurssidega, mis annavad elule ja edasisele tegutsemisele mõtte. 

Ma ei anna soovitusi, ei paku nõustamist ega teraapiat. Samuti ei tee ma oletusi sinu tunnete või vajaduste kohta, vaid häälestun coachingu sessioonidel sinus olevale teadmisele, kuidas elurütm korrastada. Vestlustes uurime tundeid, kasutamata võimalusi ja mõtteid, mis võivad paranemist takistada või aeglustada ning leiame ideid ja samme, mis aitavad eluga edasi minna. Paljude meelest on leinacoachingust abi, teised eelistavad aga leinata omaette ja igaühe valik on tema jaoks kindlasti parim. Kunagi pole aga liiga hilja oma leinaga tegelda, kui see tunne ja vajadus üles tulevad.