ehk Coaching

“Coaching on inimese isikliku potentsiaali avamine parima tulemuse saavutamiseks mitte õpetamise, vaid õppida aitamise kaudu.”

W. Timothy Gallway – tennisetreener, kaasaegse coachingu meetodi ristiisa, The Inner Game autor

Coaching on turvaline ja kindel viis avastada oma arenguvõimalused, parimad oskused ning jõuda eesmärkideni, mis rahulolu ja õnnetunnet pakuvad. 

Coaching sobib neile, kes soovivad elus ja tööl, suhetes ja oma tuleviku planeerimisel paremini hakkama saada ning on huvitatud oma isiksuse arengust – juhtidele, loomeinimestele, õpetajatele, inseneridele, poliitikutele, arstidele jt.

Coach on selline partner, kes esitab sulle vajaduse korral ka tagant torkivaid ja isegi ebamugavaid küsimusi. Ta sunnib sind raamist välja tulema, avaralt ja uue nurga alt mõtlema, pingutama ja vajalikke otsuseid tegema ja vastutust võtma, et suudaksid lahendada kerkinud probleeme, saada professionaalses mõttes igakülgselt paremaks ning nautida õnnestumisi. 

– Olenevalt igaühe individuaalsetest eesmärkidest ja inimese eripärast kasutatakse personaalsetel kohtumistel kliendile sobivaid metoodikaid, et jõuda püstitatud eesmärkideni kõige tulemuslikumal viisil. 

– Ehkki küsimuste esitamine võib paista pealtnäha lihtne, on filosoofid aastasadu pidanud õigete küsimuste esitamist määravaks ning nende puudumist elu kurbmänguks. Nii võiks coaching’u meetodit nimetada kuldkalakese kingituseks inimkonnale.

Õpetaja küsis kord oma õpilaselt: “Mis on inimese elu suurim kurbmäng?”
“Küllap see, et inimene ei leia oma küsimustele vastuseid”, vastas õpilane.
“Ei”, selgitas Õpetaja, “hoopis see, et ta ei leia küsimusi, millele vastuseid otsida”.

Õpetajat otsimas. Kirjastus Sator, 2013

– Tänu omaenda pikaaegsele juhtimiskogemusele ja poliitmaailmast saadud õppetundidele saan personaalset arengut toetava treenerina esitada vajalikke küsimusi väga erinevate elualade tegijatele. Toetudes oma erialasele taustale kultuurivaldkonnas kasutan coachingus ka loovmeetodeid.

Kui sa vajad tuge, et

  • avardada oma arenguvõimalusi
  • sõnastada selgemalt oma eesmärke
  • teha paremat koostööd oma kolleegidega
  • luua endale rahuldust pakkuv karjäär
  • suunata kindlamalt oma elu 

ja kui püüad saada värsket vaadet iseendas peituvale, kuulda oma seni sõnastamata mõtteid ning rakendada avamata potentsiaali, siis