Praegusel keerulisel ajal on probleemsed ja vaimset tervist kahjustavad teemad jõudnud inimesteni ühel või teisel kujul kahjuks sagedamini kui tavaliselt. Sõda, tervisekriis, energiakriis… Alles maadlesime COVID-19 järskude puhangutega, mil tuli hüvasti jätta lähedaste ja sõpradega, kes sellest katsumusest välja ei tulnud. Nüüd käib Euroopas sõda. Ukraina sõjapõgenikud on meie uued kaaslased. Ja nendega koos on meieni jõudnud häirivad ja traagilised lood hukkunutest ja vägistatutest.
Inimesed hukkuvad sõjas. Inimesed, kes ei pea vastu pandeemia katsumustele – lahkuvad siit ilmast. Neid leinavad omaksed…
Kuid leinatunded võivad meid vallata ka valusate lahutuste puhul. Lahutus tekitab tihtipeale alaväärsustunnet, viha, kättemaksuiha, jõuetust ja soovimatust edasi elada. Ka kriitilised ja pingelised ning harjumatud olukorrad on põhjustanud järjest enam lahkuminekuid.
Nii ühtedel kui teistel ülalmainitud puhkudel pöördutakse tavapäraselt psühholoogide poole nõu saamiseks. Olen ise kogenud, et on hea, kui sind ära kuulatakse ja nõu antakse.
Ent veelgi parem on, kui sind ära kuulates aidatakse sul endal leida tee või viis, kuidas oma august välja tulla. Ja seda erinevate vajalike ja ootamatute, sadade küsimuste esitamise kaudu. Kuigi coachinguga seonduvad enamasti juhtimisküsimused, isiksuse areng nii erialases kui isiklikus võtmes, tõuseb coachingu meetodite kasutamine järjest olulisemale kohale igapäeva murede lahendamisel.
Coachingu meetod võib aidata sul lahendusi leida keerulistel eluperioodidel, et arutleda koos coachiga, kuidas seada uusi eesmärke elus ning seda uutmoodi korraldada.
LOE LISAKS leina coachingust ja lahutuse coachingust ning broneeri aeg